برگزاری دوازدهمین همایش انجمن دیرینه شناسی ایران

بسمه تعالی

دوازدهمین همایش انجمن دیرینه شناسی ایران،روز پنجشنبه 16 اسفند ماه 1397 با حضور فرهیختگان،اساتید و دانشجویان گرایش چینه نگاری و دیرینه شناسی ایران،به همت دانشگاه فردوسی مشهد و به میزبانی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق مشهد مقدس برگزار گردید.در مراسم افتتاحیه این همایش،دکتر علیرضا عاشوری،رئیس انجمن دیرینه شناسی ایران ضمن عرض تقدیر از میزبانی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق،گزارشی از روند برگزاری همایش را مطرح  و به ارائه آمار مقالات واصله به دبیرخانه همایش پرداخت.وی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه مجمع عمومی عادی و فوق العاده انجمن در حاشیه برگزاری این همایش،ضرورت برگزاری انتخابات هیأت مدیره چهارم انجمن را مورد تاکید قرار داد. دکتر عباس قادری دبیر علمی همایش نیز گفت از 56 مقاله پذیرفته شده 29 مقاله بصورت سخنرانی و 27 مقاله به صورت پوستر در این همایش ارائه خواهد شد. 

همچنین در مراسم افتتاحیه این همایش دکتر جعفر طاهری،مدیر کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق با اظهار خشنودی از برگزاری این همایش در این اداره کل،افتتاح پارک موزه علوم زمین در 15 اسفند سال 97 را برای مستند کردن داده های علمی،به ویژه در گرایش چینه نگاری و دیرینه شناسی بسیار با اهمیت دانست و از دانشگاهیان و جامعه علمی کشور خواست در تکمیل این مستندات به این اداره کل کمک کنند.

همچنین دکتر علیرضا شهیدی،رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور نیز به ارائه سخنرانی پرداخت و خواستار هم افزایی گرایش های مختلف زمین شناسی در برپایی همایش های سالانه جهت استفاده از یافته های علمی مرتبط گردید. لازم به ذکر است مهندس فرخ قائمی،معاونت زمین شناسی این اداره کل،عهده دار سمت دبیر اجرایی این همایش بود و کلیه امور برگزاری این همایش را بر عهده داشت.

پس از پایان مراسم افتتاحیه،ارائه مقالات در سالن های مختلف تا ساعت 17:30 ادامه یافت و در پایان،همایش با برگزاری جلسه مجمع عمومی انجمن خاتمه یافت.

از برنامه های ویژه این مراسم،بازدید جمعی از پارک موزه علوم زمین این اداره کل بود که مجموعه بی نظیری از ده ها هزار نمونه از فسیل های بی مهرگان و مهره داران،سنگ ها و کانی های مختلف و وسایل و تجهیزات زمین شناسی را در خود جای داده است.